Üyelik – Güvenlik – Sipariş

Üyelik İşlemleri

Kaliteli ürün yelpazesinden oluşan TNR Mobilya internet sitesine üye olmak tamamen ücretsizdir. Alışveriş yapabilmek için sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz sitemize kaydınızı gerçekleştirildikten hemen sonra aktif olmaktadır.

Sitemize üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin gizliliği bizler için her şeyden daha önemlidir. Bu nedenlerden dolayı e-posta adresiniz hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmaz ve kullanılmaz. Tarafımıza ilettiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, diğer üyelerle yada gerçek ve tüzel üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Ve üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler sadece üyenin bizzat kendisi tarafından değiştirilebilir.

Üyelik esnasında tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgilerinizde istediğiniz zaman değişiklik yapabilir, aynı değişikliği gerek görüldüğü takdirde üye e-posta adresinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik esnasında yaşayabileceğiniz olası problemlerde, üye e-posta ve/veya üye şifrenizi tekrar kontrol edebilir, problemin devam etmesi durumunda ise bize ulaşabilirsiniz.

Siteye giriş işlemlerinde kullandığınız şifrenizi unuttuğunuzda, site girişi bölümünde kayıtlı e-posta adresinizi girdikten sonra ”Şifremi unuttum” kısmını tıklayabilir, bu sayede e-posta adresinize şifrenizin/aktivasyon kodunuzun gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Sitemize giriş esnasında kullandığınız şifrenizi de dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Üyeliğiniz ile ilgili iptal işlemlerinizi profil sayfanızda bulunan ‘’üyelikten ayrıl’’ kısmını işaretleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sadece site üzerinden gerçekleştirilmekte olup, üyelik iptal işlemleriniz Müşteri Hizmetlerimiz tarafından gerçekleştirilememektedir.

Kredi Kartı Güvenliği

Yapacağınız alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. SSL Güvenlik Sertifikası sayesinde güvenliğinizi riske atmadan TNR Mobilya’dan alışveriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgilerin girildiği her sayfanın altında görebileceğiniz anahtar işareti, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslar tarafından görünmeyeceğinin işaretidir.

Dünyanın en gelişmiş güvenlik sistemi olan ve alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak shopier (Değer Teknoloji A.Ş.) tarafından 256-bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır.

Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişinize devam edebilmektesiniz. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi mümkün değildir.

Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde saklanmamaktadır. Bu bilgiler ayrıca üyelik esnasında ve/veya daha sonraki dönemlerde ”üyelik bilgisi” adı altında talep edilmemektedir. Alışveriş sırasında hiç kimse kredi kartı bilgilerinizi görememektedir. Bu bilgiler, yüksek güvenlik şartları altında ilgili bankalara SSL güvenlik sistemi üzerinden iletilmektedir.

Sipariş İşlemleri

Ödeme onayınıza müteakip siparişleriniz işleme alınmakta olup, her ürünün kargoya teslimat süresi farklılık göstermektedir. Almak istediğiniz ürünün sayfasında ürünün ne kadar sürede tedarik edileceği bilgisi yer almaktadır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde verilen siparişler bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Hafta içi 15:00′ den sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır.

Aynı anda birden fazla ürün satın alırsanız ve ödemeyi kredi kartı ya da havale/eft ile yaparsanız siparişiniz tek pakette size ulaşır.

Sitemiz üzerinden oluşturduğunuz siparişlerinizde değişiklikleri sevkiyat sürecine girmediği müddetçe bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kargo / Teslimat Hakkında

Öncelikle sitemiz üzerinde verdiğiniz siparişinizin tüm adımlarını dilediğiniz zaman”Siparişlerim Takip”sekmesinden takip edebilirsiniz.

Siparişleriniz neticesinde oluşan kargo ücreti, ödeme kısmında size belirtilen oranda siparişinize yansıtılmaktadır. Belli dönemlerde ve/veya belli sipariş tutarları üzerinde kargonun ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi uygulaması tamamen TNR Mobilya’nın insiyatifindedir. Söz konusu belirtilen tutarların üzerinde veya ücretsiz kargo uygulamalarının öncesinde/sonrasında oluşturulan siparişlerde TNR Mobilya mesuliyet kabul etmez.

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişleriniz, anlaşmalı kargo şirketleri tarafından Türkiye sınırları içerisinde bulunan adresinize kadar teslim edilmektedir. Büyük yerleşim yerleri haricinde kalan ilçe, belde vb. yerleşim yerlerine kargo şirketlerinin haftanın belli günleri sevkiyatları olabilmektedir, bu gibi durumlarda yaşanabilecek gecikmelerde TNR Mobilya mesuliyet kabul etmez. Ayrıca birçok kargo firması Türkiye genelinde bulunan köylere teslimat yapmamakta, yapıldığı takdirde ilave ücret talep etmektedir. Bu durumlarda oluşabilecek ilave ücretler alıcıya aittir.

Belirtmiş olduğunuz adreste bulunamamanız durumunda, paketiniz kargo görevlisi tarafından şube detaylarını da bulabileceğiniz bir not bırakılarak en yakın şubeye geri götürülmektedir. 3 gün içerisinde söz konusu şubeden paketinizi teslim alabilirsiniz. Bu süre zarfında da teslim alınmayan kargolar bize geri gönderilmektedir. Kargonuz size ulaşamadığı takdirde tarafımıza geri gönderilen siparişinizlerde, bize ulaşarak isim – soy isim, adres ve telefon bilgilerinizi teyit edebilir ve ürünün tarafınıza tekrar gönderimini isteyebilirsiniz.

Kargo paketinizin size teslimi esnasında pakette herhangi bir deformasyon, kusur mevcut ise, kargo teslim formunu imzalamadan önce kargo görevlisinin yanında kargo paketinizi açarak ürününüzün fiziki durumunu kontrol ediniz. Satın aldığınız ürün, bir şekilde zarar görmüşse, ürünü teslim almayıp kargo görevlisine iade ediniz ve mutlaka kargo hasar tutanağı hazırlatınız. Bu şekilde tarafımıza geri gelen ürünlerinizin değişimi yapılarak tekrardan gönderim gerçekleştirilmektedir. Şayet ürününüzün o an için gönderimi mümkün değilse tarafınıza ücretiniz iade edilmektedir. Aynı şekilde kargo paketinizin size teslimi sırasında, kargo teslim tutanağını imzalamadan önce yapacağınız kontrolde, size ait olmayan, talebiniz olmayan bir ürünün teslimatı gerçekleştirildiğinde, kargoyu teslim almayarak kargo görevlisine iade ediniz. Bizi konu hakkında bilgilendirdiğiniz takdirde, gerekli kontroller yapılar, iade edilen ürün tarafımıza ulaştıktan sonra doğru ürün gönderimi gerçekleştirilecektir.

Ürün İade İşlemleri

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48. Md. si ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 9. Md.’si gereği Tüketici konumunda olan alıcı Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir.

Bunun ile birlikte 6502 sayılı ”Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” haricinde TNR Mobilya’dan satın almış olduğunuz ürünleri cayma hakkı kapsamında iade etmek için malın tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde yazılı bildirimde bulunarak da tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirimi üyeliğiniz üzerinden bize ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

İade edilmesi gereken ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerin kargo bedeli satıcı tarafından karşılanır.

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 14 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 14 günü aşan sürelerde üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 14 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz.

Ürününlerin iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade edilmektedir.

Detaylı bilgi için Mesafeli Satış Sözleşmesi‘ni inceleyebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde ödemelerini kredi kartı ile ödemenin yanı sıra havale/eft ile de gerçekleştirme imkanınız mevcuttur. Havale/eft ile ödemelerinizi gerçekleştirebilmeniz adına banka bilgileri ilgili sayfada tarafınıza belirtilmektedir. Bu tür bir ödeme seçeneğinde, havale/eft işleminin daha çabuk işleme alınabilmesi adına, açıklama kısmına sipariş numarasının ilave edilmesi önem arz etmektedir.

Kredi kartı ile ödemelerinizde sitemizde belirli dönemlerde belirtilen taksit seçenekleri ile ödeme imkanı bulunmakta olup, bu gibi durumlar sitemizde ilgili bölümlerde belirtilmektedir.

Banka Hesap Bilgileri

Banka havale / EFT ödeme sırasında açıklama kısmına sipariş numarasını belirtiniz.

Tolga Taner

Şube Adı : Akbank Kentsa Şubesi

IBAN : TR31 0004 6006 2588 8000 1190 70